8-dielny historický výpravný seriál Čas nádejí mapuje osudy slovenskej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom príbehu plnom emócii a napínavých zvratov má divák možnosť sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa. A to prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko-Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie, či Február 1948.
Príbeh Gézu Violu, syna nemeckej evanjeličky Gréty a Slováka Jana Violovského, ktorý si zmení meno a národnosť (Jánoš Viola), len aby dostal licenciu na svoju vysnenú krčmu, je príbehom syna, ktorý chce žiť svoj život inak. Pre prospech rodinného podnikania uzavrie obchodné výhodné manželstvo s dcérou mäsiara Belsberga, mladučkou Rózou. Životy hlavných postáv, ich rodín aj celej spoločnosti však kruto ovplyvní a poznačí vojna.Géza dezertuje, zažíva strach o holý život, ale aj lásku. Po jej strate sa však opäť vracia k svojej manželke s prosbou o pomoc. Po vojne z plánov krčmársko-mäsiarskej fúzie neostáva nič. Géza začína od začiatku, ale konečne po svojom a snaží sa byť dobrým mužom a otcom. Môže byť však jednostranná láska láskou, ktorá vydrží celý život?
So seriálom je spojených niekoľko zaujímavostí. Nakrúcanie seriálu prebiehalo na rôznych miestach a v rôznych ročných obdobiach – v bratislavských uličkách Starého Mesta, v kaštieli v Malinove, v mlyne v Tomášikove, v Seredi, v Česku i v skanzene Vychylovka.Ústredný motív, priestor krčmy s dvorom, s príslušenstvom a s priľahlým bytom bolo nutné postaviť na mieru na nádvorí kaštieľa v Malinove, keďže takýto priestor prechádzajúci vplyvom rôznych období nebolo možné nájsť. Hlavné postavy počas 8 dielov zostarnú v niektorých prípadoch aj o 30 až 40 rokov, takže nároky na maskovanie a úpravy boli mimoriadne náročné.
A aby sme vám priniesli ešte hlbší pohľad do natáčania tohto výpravného seriálu, porozprávali sme sa o jeho výrobe s režisér...
Zostáva vám 85% na dočítanie.