„To, čo si oblečieme, môže ovplyvniť, aký budeme mať deň. Pozitívny či negatívny. A vôbec to nie je povrchný pohľad. Správny imidž je to, čo nás predáva, vzbudzuje dôveryhodnosť a dodáva sebavedomie. Samozrejme všetko musí ladiť s osobnosťou, príležitosťou. Ak tomu tak nie je, bavíme sa o smiešnej póze,“ hovorí stylistka Andrea Ziegler.
V práci trávime tak dve tretiny dňa. Malo by nám preto veľmi záležať na variabilite a rozmanitosti tejto časti šatníka. Ak pracujete v konzervatívnejšom prostredí, veľmi často je tu určený aj „dress code“. Znamená to, že určité časti oblečenia sú vyslovene zakázané, lebo neladia s politikou danej firmy.
V galérii si pozriete najčastejšie prehrešky, ktoré prenášame do pracovného prostredia:
V menej formálnom prostredí podľa stylistky vlastne neexistuje vyslovený dress code. „Skôr by som dbala na prirodzenú estetickosť a vkusnosť. Čiže, čo už asi môže byť za hranicou. Označila by som za nevhodné ultra mini dĺžky sukien či šiat, príliš hlboké výstrihy, príliš krátke nohavice, čiže aby človek vyzeral, že je oblečený“.
Ziegler by kládla dôraz využiť túto možnosť, kde nie je príliš striktný dress code, a v prvom rade by ladila osobnosť s plánovaným outfitom. „Trendami a módnymi vychytávkami by som sa inšpirovala, ale nekopírovala ich. Odporúčam vnímať a akceptovať svoje plusy či mínusy a podľa toho vyberať oblečenie, aby človek nebol len super trendovo oblečený, ale aby vo zvolenom oblečení dobre vyzeral a tak isto sa aj cítil,“ uzatvára.