Začiatkom tohto roka ste oznámili ukončenie pôsobenia na slovenskom trhu. Čo predchádzalo tomuto rozhodnutiu?
Aby som to spresnil, rozhodli sme sa, že z hľadiska developmentu budeme pracovať iba na niektorých významných projektoch strategického charakteru, takže neodchádzame z trhu úplne. Budeme sa venovať projektom, ktoré si vyžadujú dlhšiu prípravu a zmenu územného plánu. Kľúčovým projektom bude areál bývalého podniku Ryba, ktorý sa nachádza vedľa Mosta Apollo. Tam už dlhší čas spolupracujeme s mestom a hľadáme optimálnu podobu, ako priniesť do Bratislavy ďalšiu významnú a zaujímavú dominantu, ktorá susedí so zónou Zimného prístavu. Zimný pristav celkovo vnímame ako neobrúsený diamant, takéto zaujímavé rozvojové územie, ktorého rozloha je, mimochodom, podobná rozlohe starého centra mesta, sa na celom európskom povodí Dunaja už nenájde.
Samozrejme, rozumieme, že premena tohto územia je beh na dlhú trať a vyžaduje si to nájsť alternatívne riešenie na dnešnú funkciu v spolupráci s vlastníkom logistickej infraštruktúry. Na Zimný prístav bola spracovaná environmentálna štúdia, kde preferovaný variant hovorí o tom, že táto zóna sa stane významným verejným priestorom, kde vznikne prístav s plnohodnotným zázemím pre veľké osobne lode, ktoré dnes kotvia jednu noc pri brehu Dunaja, vznikne rekreačná marína pre menšie plavidlá, predĺži sa nábrežné korzo, ktoré ide popred Euroveu. Osobne prajem Bratislave, aby sa tento priestor podarilo revitalizovať, prinesie to obrovskú hodnotu občanom aj návštevníkom mesta.
V súvislosti s naším pôsobením zároveň platí, že stále ostávame jeden z najväčších správcov komerčných nehnuteľností v Bratislave. Okrem novopostaveného centra Nivy spravujeme vyše 200-tisíc štvorcových metrov kancelárií, v ktorých pracuje takmer 20-tisíc ľudí.
Boli jedným z dôvodov obmedzenia aktivít aj dlhé povoľovacie procesy? S akými ďalšími komplikáciami ste sa stretli?
Je známe, že na Slovensku trvá získanie stavebného povolenia v priemere 300 dní, no...
Zostáva vám 85% na dočítanie.